• Dotácia na stravu 2023/2024 a platby predškolákov

•

Dotácia v zmysle schválenej novely zákona nie je limitovaná hranicou príjmu domácnosti. Podľa novely sa od mája 2023 nebude prihliadať ani na to, či je rodič poberateľom daňového bonusu na dieťa. To znamená, že na dieťa sa môže uplatňovať dotácia na stravu aj v prípade, že naň rodič poberá daňový bonus. Na dieťa v poslednom ročníku materskej školy je výška dotácie na stravu v sume 1,40 EUR na deň, ak sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho programu a odoberie obed.

DOTÁCIA  školský rok 2023/2024:

MŠ - stravná jednotka na 1 deň - 2,10 €

Dotácia - "obedy zadarmo" - štát hradí - 1,40 €  / zvyšok  hradí rodič  - 0,70 € strava plus réžia 4,00 € /.

Platba predškolákov:

rodič hradí:

réžia - 4,00 €/ mesiac

stravné - 0,70 € /1 deň

rezerva -  neodhl. obed - 4,00 €

SPOLU - 22,00 € mesačne , mesiac vopred

Ak dieťa  nepríde do škôlky a rodič ho nestihne odhlásiť  -  dieťa nemá nárok na dotáciu a stravu hradí rodič v plnej sume - 2,10 € .

Preto prosím o zodpovedné prihlasovanie a odhlasovanie zo stravy.